Oslaďme Adélce život! Tak zní slogan projektu Peče celá škola. A čeho se vlastně tato akce týká?

Adélka Brdičková, pětiletá holčička z Krasova, trpí cystickou fibrózou, nevyléčitelným onemocněním, které postihuje dýchací a trávicí ústrojí. Nemoc se projevuje opakovanými infekcemi dýchacích cest. Ty postupně způsobují poškození plic. Léčba kromě častého užívání léků a dechové fyzioterapie zahrnuje každodenní inhalaci, která by pomohla snížit Adélčiny obtíže. A proto se naše škola ve spolupráci s dobročinnou organizací DAK. Dejte, kolik snesete a porotkyní soutěže Peče celá země paní Mirkou Van Gils Slavíkovou rozhodla přispět na dobrou věc.

Paní Mirka Van Gils Slavíková získala francouzský titul „Mistr cukrářského umění“, její dortíky ochutnali Daniel Craig, Nelson Mandela, Angela Merkelová, Condoleeza Riceová či Karel Gott. A v pátek 28. února přijede do naší školy, aby s dětmi z prvního i druhého stupně napekla muffiny. To však nebude ze strany paní Mirky vše. Paní porotkyně přiveze každému svůj vlastní recept.

Sladké pečivo bude poté k zakoupení v klubovně tělocvičny. Krnovská kavárna Mane nabídne kávu a limonádu. DAK, tři kamarádky, Dorota, Adéla a Klára, nás podpoří prodejem reklamních předmětů, odznaků s logy a dražbou kuchyňských zástěr. Nebude chybět ani hudební vystoupení. Tak už máte plány na předposlední únorový den? Přijďte si ho s námi pořádně osladit a pomoct tak malé Adélce. Výtěžek z akce bude použit na nákup inhalátoru pro malou pacientku.

Plakát zde.

 

Foto Karel Knapp, text Nela Akritidis Čtvrtníčková

Back To Top