skip to Main Content

Koncem května reprezentovala Pamela Pettinaroli naši školu v celostátním kole Dějepisné olympiády na téma “ To byla první republika aneb Československo v letech 1918-1938”. Týdenní pobyt v Praze si užívala spolu s třiatřiceti soutěžícími. Čekal na ně zajímavý program od zahájení na Pražském hradě a jeho prohlídky, přes návštěvu Studijního a dokumentačního centra Norbertov, po celodenní výlet do Lán, besedy s historiky až po procházku starou Prahou a prohlídku Obecního domu.

Úkolem soutěžících byla obhajoba seminární práce před komisí a napsat závěrečný test. Slavnostní vyhlášení výsledků se konalo v Grégrově sále Obecního domu. Pamela získala skvělé páté místo – zaslouženou odměnu za náročnou a pečlivou přípravu. Srdečně blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy i Moravskoslezského kraje.

Foto Adéla Jurčíková, text Táňa Kurečková

Back To Top