Velká gratulace, poděkování i uznání patří naší žákyni Pamele Pettinaroli z 9. B třídy za skvělý úspěch v krajském kole Dějepisné olympiády, kde získala vynikající 2. místo a stala se opět úspěšnou řešitelkou. Přitom do této soutěže postoupila jako vítězka okresního kola, kde s přehledem porazila své soupeře a do krajského kola nastupovala jako favoritka.

Pamela se stala „expertkou“ na dějiny První republiky, musela nastudovat spoustu informací z oblasti politiky, hospodářství, zahraničních vztahů, národností problematiky, poznala spoustu zajímavých osobností z oblasti vědy i kultury. Své znalosti pak skvěle zúročila ve všech kolech Dějepisné olympiády.

Do celostátního kola postupuje automaticky vítěz krajského kola, ale Pamela má velkou šanci, že bude také náš kraj reprezentovat. Budeme držet palce! Pamelo, ještě jednou gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci nejen naší školy, ale i okresu Bruntál.

 Foto a text Táňa Kurečková

Back To Top