Ve středu 2. února 2005 se na bruntálské Obchodní akademii a Střední zemědělské škole konala talentová soutěž žáků základních škol v psaní na PC všemi deseti.

Naši žáci se utkali s žáky II. ZŠ z Krnova. Šance byly vyrovnané.
Ze 14 písařů z Albrechtic se podařilo pěti z nich překonat hranici 100 cvičení za půl hodiny v programované výuce ZAV. Monika Mokrošová, 9. A – 100 cvičení, Aneta Kaperová, 9. B a Aneta Křečková, 9. A – 101 cvičení, Martina Jalamasová, 8. A – 102 cvičení, vítězka Iveta Kolarovčeková, 9. B – 117 cvičení, což je rekord naší školy. Ale i ostatní si vedli velmi dobře. Pochvalu i diplom od mistrů světa pana Zaviačiče a paní Matouškové získal i náš nejmladší účastník, teprve osmiletý Milan Musil ze 3. A, kterému se podařilo napsat 50 cvičení a nezalekl se ani další soutěže Minutovek, určených pro pokročilé žáky. Roli favorita zde potvrdila Iveta Kolarovčeková, které připadla příčka nejvyšší. Dále na stupně vítězů vystoupala Aneta Kaperová a Veronika Černá. Blahopřejeme.
Všem účastníkům soutěže patří také poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

Iveta a Milan

I čtvrtek 3. února 2005 byl ve znamení úspěchů. Děvčata 9. tříd Iveta Kolarovčeková, Aneta Kaperová, Aneta Křečková, Klára Malaníková, Tereza Holubová a Martina Jalamasová
z 8. třídy reprezentovala naši školu v republikové soutěži ZAV Bruntál 2005, která byla určena studentům 3. ročníků středních škol a mladším talentovaným žákům.
Na písaře čekaly tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za minutu.
V posledním z nich získala Iveta skvělé 3. místo z 59 účastníků. V kombinaci obsadila
5. místo a Aneta Kaperová 17. pozici. I ostatní děvčata si za své výkony zaslouží pochvalu, protože jako družstvo se umístila na 5. příčce a nechala za sebou dalších 10 škol.
K  výsledkům blahopřejeme a přejeme další úspěchy.
Výsledkové listiny obou soutěží najdete na stránkách www.zav.cz.(Taťána Kurečková)

Back To Top