Ani na děti z prvního stupně naší školy letos nebešťané a pekelníci nezapomněli. Dorazili s malým zpožděním ve čtvrtek 7. prosince.

Sbor andělů nejprve děti uvítal v nebíčku plném hvězd. Odtud potom společně zavolali svatého Mikuláše. Ten se za dětmi spustil po zlatém řetěze a velice rád viděl tváře všech hodných dětí.

Z minulých let si ovšem také pamatoval již pověstné zlobivce, kteří měli před pekelnými branami pořádně nahnáno. A tak slibovali, že se do příštího roku zajisté polepší.

Andělé se za neposluchy u svatého muže přimluvili. K odpuštění hříšků pak bylo třeba zazpívat písničku nebo zarecitovat básničku. Pak už mohly všechny děti nahlédnout do pekla plného rohatých stvoření.

Když se žáci od pekelníků vrátili celí pošpinění a pomalovaní, musela paní učitelka třídu přepočítat. Občas se stalo, že někdo chyběl. To potom vynesli čertíci děti z pekla v pytlích.

Aby i čerti ukázali, že je v nich cosi dobrého, zazpívali spolu s anděly dětem koledu. Pak už následovalo jen rozdání sladkých perníčků a slib, že se v příštím roce zase všichni setkají.

Foto 9. A, text Nela Akritidis Čtvrtníčková

Back To Top