Iveta
Čtvrtého ročníku mistrovství republiky pro žáky ZŠ v psaní na
PC ZAV – JUNIOR 2004, které se uskutečnilo v Hradci Králové (28.-29.5.2004) na ZŠ JIH a Soukromé obchodní akademii, se zúčastnilo 24 žáků z 8 základních škol.
ZŠ Město Albrechtice reprezentovali: Martin Hlaváček z 9. A, Iveta Kolarovčeková z 8. B, Veronika Černá ze 7. B a Lucie Kurečková z 6. A.
Po pátečním slavnostním zahájení následoval cvičný hodinový bodovaný trénink. V něm si nejlépe z našich vedla Iveta Kolaravčeková. V této disciplíně obsadila 3. místo. Ani 17. místo Veroniky Černé nelze brát jako neúspěch.
V sobotu se soutěžilo v 10 minutovém opisu nejdříve s penalizací 10 minut, následně pak – v druhém kole – s penalizací 50 úhozů za chybu. Hodnoceni byli jak jednotlivci, tak i družstva.
Iveta Kolarovčeková získala ve všech soutěžních disciplinách vynikající 2. místo. Martin Hlaváček se v 10 minutovém opisu s penalizací 10 minut umístil na 7. místě, Veronika Černá 17. místo a Lucka Kurečková získala 20. příčku. V 10 minutovém opisu s penalizací 50 minut za chybu si po Ivetě nejlépe vedla Veronika s 12. místem. Martin získal 16. místo a Lucka 19. místo.
V kombinaci získal Martin 11. místo, Veronika 16. a Lucka 19. místo.

V soutěži družstev, kde se sčítaly body všech soutěžících za oba 10 minutové opisy, jsme získali 1. místo a putovní pohár.
Blahopřejeme reprezentantům a za jejich přípravu na soutěž také paní uč. T. Kurečkové. (foto pan uč. O. Suchoradský, ZŠ Kopidlno)