Již tradiční akce s názvem „Najdi si svou kešku“ se konala pod záštitou SPŠ stavební v Opavě. Celá sportovně-vědomostní soutěž se odehrála ve středu 20. září 2016 v opavských Městských sadech.

Letošní 3. ročník byl rekordní v počtu přihlášených družstev. 122 žáků ze třinácti ZŠ se rozdělilo do 26 družstev. Naši školu reprezentovalo družstvo „Ladie´s“ ve složení Tereza Lovásová, Adéla Turková, Beáta Jančová, Anežka Čihánková a Veronika Pořízková. Za tým „Nickeři“ závodili  Alex Klepáček, Michal Kvasnica, Jirka Mlčoušek, Vojta Čihánek a Michal Šlor.

Soutěž se skládala ze dvou částí. V první části běžela družstva podle GPS navigace asi 5- ti kilometrový okruh. Soutěžící plnili úkoly a sbírali kešky. Druhá část byla vědomostní v podobě testu ze zeměpisu.

Po skončení závodu všichni účastníci doplnili ztracené síly výborným obědem. V pauze, při které docházelo k vyhodnocení výsledků, se ještě všechna družstva utkala v přetahování se lanem. Poté již následovalo samotné vyhlášení výsledků.

Dívčí družstvo se sice neprobojovalo na stupně vítězů, ale i tak předvedlo krásný týmový výkon. Lépe na tom byli kluci z týmu Nikeři. Díky nejrychlejšímu běhu, dobře zvládnutému testu se mohli radovat z prvního místa. Vítěznou cenou byl dort, na kterém si pochutnala obě naše družstva. Všem reprezentantům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 Foto SPŠ Opava, Janis Busios, text Janis Busios

Back To Top