• Milan Pokorný
  • Soutěže
  • 649× přečteno

Je jím… Ale pěkně popořadě. V úterý 21. prosince 2021 se 21 žáků (20 chlapců a 1 dívka) z 1. – 9. tříd utkalo o titul přeborníka školy ve 14. ročníku šachového turnaje, který se loni kvůli Covidu neuskutečnil. Tradičně sehráli všichni účastníci 7 partií švýcarským systémem, který kromě bodů přiděluje i body pomocné a ty nakonec rozhodly o pořadí na stupních vítězů. Trojice nejlepších totiž získala 6 bodů ze sedmi možných!

Čtrnáctým přeborníkem a ročním držitelem putovního poháru je František Veselý z 8. B, druhé místo vybojoval David Štilecz z 9. B a třetí stupínek obsadil Jan Veselý z 5. B. Zážitkem pro přítomné – trenéra pana Karla Handlíře, ředitele školy Jiřího Šiffnera i všechny protihráče jistě bylo sledovat kvalitní hru prvňáčka Petra Michny, který nakonec uhrál 4 body ze sedmi a skončil na 8. místě!

Kromě putovního poháru si první tři hráči odnesli medaile s šachovým motivem, šestice nejlepších získala menší poháry a všichni pak dostali diplom a sladkou odměnu.

Vítězům blahopřejeme a těšit se budeme na 15. ročník šachového přeboru školy v roce 2022.