Od doby, kdy jsem z Krnova, z místa přechodného bydliště po absolvování Pedagogické fakulty v Olomouci, vyrazil jako čerstvý ženáč na obhlídku Města Albrechtic, už uplynulo 40 let. Kde by mě napadlo, v té době skalního Prostějováka, že s výjimkou 3 měsíců, kdy jsem začal učit na místní zvláštní škole a tříletého ředitelování na V. ZŠ v Krnově, strávím celý profesní život na naší základce.

Z toho rok jako zástupce a posledních 25 roků jako ředitel. Všechno uteklo jako voda. Od ledna 2014, kdy jsem sdělil panu starostovi, že odstupuji z funkce a odejdu do důchodu, už uplynulo šest měsíců. Konkurzní komise vybírala na konci května ze sedmi účastníků. Rada města na její doporučení jmenovala nastupující ředitelkou kolegyni, uznávanou a ceněnou učitelku paní Regínu Hajnou.

Karle, pojď dolů…

Po celou dobu působení ve škole jsem se setkával jen s pracovitými, obětavými a poctivými lidmi, učiteli i správními zaměstnanci, kteří se společně snažili o jediné. Aby se děti ve škole pohybovaly v bezpečném, příjemném, dobře vybaveném a podnětném prostředí, aby se vždy cítily ve škole jen a jen dobře. 

Karla od 1. srpna vystřídá Regína…

Měl jsem co dělat, abych v závěru června ustál pro mě nečekaně milé a příjemné rozloučení se školou. Se spolupracovníky i se žáky.

Společná závěrečná fotografie…

Budu mít opravdu na co vzpomínat. Závěrečné dětské volání „Karle, pojď dolů…“ se mi ještě dlouho bude vracet do paměti, stejně jako sborově zazpívaná písnička.

Hurá, máme první prázdniny…

V pátek 1. srpna 2014 nastává den „D“. Karla střídá Regína. Držím jí palce, protože každý začátek je těžký. Držím palce také všem dnes už bývalým spolupracovníkům, současným i budoucím žákům naší základky. Ať se vám společná práce daří.

Foto Milan Pokorný, text Karel Knapp

Back To Top