První letošní pátek 13. si bude výběr žáků naší školy dobře pamatovat. Po vítězství ve druhém kole Školské futsalové ligy jsme se probojovali do finále divize – tedy mezi 32 nejlepších družstev v České republice.

V cestě do finálové osmičky nám budou stát týmy z Ostravy, Karviné a Prostějova. Teď ale pěkně popořádku. ZŠ Opavská Vítkov a ZŠ Suchdol nad Odrou přivezly do Albrechtic silné výběry toužící po vysněném postupu.

Naše reprezentační družstvo …

V prvním zápase jsme před bouřlivou kulisou na tribuně naší tělocvičny zachraňovali v závěru hry remízu 3:3. Výsledek druhého střetnutí, ve kterém Vítkov porazil Suchdol 3:1, znamenal, že musíme v posledním utkání zvítězit minimálně o tři a více branek.

To i s přispěním výborných fanoušků nakonec vyšlo a po výhře 6:2 propukly velké oslavy. Výsledky utkání: ZŠ Město Albrechtice: ZŠ Opavská Vítkov 3:3, ZŠ Suchdol nad Odrou : ZŠ Opavská Vítkov 1:3, ZŠ Město Albrechtice: ZŠ Suchdol nad Odrou 6:2. Branky : Turek 3, Olejniczak 3, Novák 2, Král. 

Pořadí: 1. ZŠ Město Albrechtice, 2. ZŠ Opavská Vítkov, 3. ZŠ Suchdol nad Odrou. Naši školu reprezentovali: Jan Muroň, Lukáš Král, Jakub Kropáč, David Červenka, Tomáš Moravec, Ondřej Novák, Patrik Baránek, Mirek Olejniczak, Lukáš Turek, Roman Hvižď, Jan Ondrašík.

Foto-video Karel Knapp, text Michal Adámek – vedoucí družstva

Back To Top