V minulém týdnu se během krásného čtvrtečního dopoledne utkalo šest základních škol v okresním finále v minifotbalu. Turnaj se uskutečnil v Krnově na umělé trávě místního FK. Výběr žáků naší školy si po vítězství 3:1 nad ZŠ Osoblaha a 1:0 nad ZŠ Lichnov zajistil vítězství ve skupině.

V semifinálovém boji jsme si nečekaně jednoduše poradili se ZŠ Dvořákův okruh Krnov a po hladkém výsledku 3:0 nás ve finále čekal favorit soutěže ZŠ Smetanův okruh Krnov. Po napínavém utkání se nakonec radoval soupeř, který si po výsledku 1:0 zajistil právo reprezentovat okres Bruntál na krajském finále v Opavě. Mezi největší opory našeho týmu patřil brankář Roman Boček a Michalové Včelný a Hricko, autoři tří branek.

Dále ZŠ Město Albrechtice reprezentovali: Robin Moravec, Petr Ferdinand, Lukáš Laník, Alois Metelka, Robin Žák, Marek Mitura a Kevin Caisberger. Konečné pořadí: 1. ZŠ Smetanův okruh Krnov, 2. ZŠ Město Albrechtice, 3. ZŠ Dvořákův okruh Krnov, 4. ZŠ Osoblaha, 5. ZŠ Žižkova Krnov, 6. ZŠ Lichnov.

Foto a text Michal Adámek

Back To Top