Po absolvování přijímacích zkoušek na střední školy se veškerá snaha a energie deváťáků začne upínat k dokončení ročenky a přípravě závěrečného programu.

Celé video z rozlučky bude k dispozici později. Zatím nabízíme jen krátkou ochutnávku z programu.

Těší se na něj všichni. Spolužáci, učitelé, rodiče, kamarádi i samotní aktéři podívané. Několikatýdenní úsilí třídy 9. A a 9. B vyvrcholilo ve středu 27. června. Obě devítky nacvičily show plné zábavy a emocí. 

Nejprve s lehkou dávkou nervozity předstoupily před diváky Klára Kučerová a Anne-Marie Buriánová. Jako moderátorky uvedly pořad „Hvězdy září v 9. A“. Potom se už na place střídali sportovci, zpěvačky, kytaristky, komici i pejsci. Nechybělo ani oblíbené parodování učitelů.

9. B se musela hned v úvodu svého programu vyrovnat s drobnou komplikací. Na poslední chvíli odmítl účast na jejich vystoupení Justin Bieber, a proto se diváci museli spokojit s celebritami z 9. B. Toho ovšem nemuseli vůbec litovat.

Béčko se do toho opřelo ve velkém stylu. Dokázali všem, že po vzoru Veroniky Glötzerové, třídní učitelky, jsou vynikajícími tanečníky, hudebníky i baviči. Paní učitelka se taky rozloučila s vycházejícími členkami školního pěveckého sboru.

A pak už tekly slzy proudem. Žáci dojemně děkovali vyučujícím, správním zaměstnancům, spolužákům i rodičům. Konečně zde byl prostor pro upřímná slova i objetí. Jen málokdo dokázal skrýt své emoce. Vždyť to taky byly jedny z posledních okamžiků dvaačtyřiceti žáků na naší škole.

Není ovšem důvod ke smutku. Deváťáci vstupují do nové etapy svého života. My všichni jim přejeme jen to dobré a těšíme se na další společná setkání.

Video K. Knapp, foto M. Pokorný, R. Hajná, text N. A. Čtvrtníčková

Back To Top