Městský Den dětí a Den sociálních služeb tentokrát připadl na sobotu 2. června. V parku Bedřicha Smetany se bylo od jedné hodiny po poledni na co dívat. Celý program zahájily svými vystoupeními děti a žáci z mateřské, základní a umělecké školy.

Nacvičená čísla všech malých tanečníků, herců a zpěváků se určitě všem líbila. Naši žáci sklidili zasloužený potlesk diváků za pohádku „Poněkud ztracená princezna“, kterou pod vedením paní učitelky Regíny Hajné tradičně se zaujetím, mile a bez trémy zahrály děti ze 4. B.

Potleskem byly oceněny i výkony členů pěveckého sboru, jenž teprve v září 2012 zahájil na naší škole činnost a úspěšně jej vede paní učitelka Veronika Glötzerová. Děti hrály a zpívaly pro děti. Kdo se přišel podívat, určitě nelitoval.

Vše pokračovalo vystoupením kouzelníka „Šeklina“a pěveckým vystoupením zpěváka Davida Deyla. V mezičasech se děti mohly zapojit do hraní her, nechat si zkrášlit své obličeje barvami, stát se zápasníky sumo a vzájemně si poměřit síly, svézt se na skluzavce, hledat cestu z bludiště.

Velké i malé návštěvníky zaujaly ukázky techniky Policie ČR a hasičů z Města Albrechtic. Pro všechny bylo zajištěno bohaté občerstvení. Kdo z dospělých prošel dobrovolným měřením cukru v krvi a nebyl mu ani zjištěn vysoký tlak, mohl s úspěchem pokračovat do pozdních nočních hodin při večerní zábavě vedené DJ Rošťákem.

Foto-video a text Karel Knapp

Back To Top