Praha, 29. února 2012 – Fotbalista Jan Koller zahájil slavnostním výkopem Coca-Cola Školský pohár 2012. Symbolický pokyn mu dala nejznámější česká sudí, členka komise rozhodčích UEFA, paní Dagmar Damková. Do jubilejního desátého ročníku fotbalového turnaje pro žáky a žačky druhého stupně základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií se přihlásilo 946 chlapeckých a 116 dívčích týmů. Na více než 15 930 mladých fotbalistů a fotbalistek tak čeká dohromady téměř 4400 zápasů. Vítězové pojedou jako vlajkonoši české fotbalové reprezentace na EURO 2012, vítězky se podívají na finálový zápas ženského fotbalového turnaje na Letní olympijské hry do Londýna.

V okrskovém finále zavítal výběr naší školy do Krnova, kde se na hřišti místního fotbalového klubu utkal se stejně starými hochy ZŠ Žižkova. V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Jednu z pěkných akcí zakončil gólem Lukáš Turek – 0:1. Po změně stran se soupeř, za kterého nastoupili i mladší žáci Baníku Ostrava a Slezského FC Opava, herně zlepšil. Obrana včele s brankářem Honzou Muroňem však odolávala. Deset minut před koncem zápasu jsme promarnili velkou šanci. David Pořízka vystihl chybu obrany a po faulu se kopala penalta. Lukáš Turek ji bohužel neproměnil a následoval trest. V poslední minutě utkání vyrovnali domácí po velkém závaru na 1:1. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, a tak se musely kopat penalty.

V nich se postupně prosadilo 13 střelců. Čtrnáctou pak Honza chytil a propukla radost. Družstvo ZŠ Město Albrechtice se muselo obejít bez nemocných opor, které nám, doufejme, pomůžou v dalším kole. Z různých důvodů chyběli: Patrik Baránek, Miroslav Olejniczak, Filip Sopóci, Josef Škerko a Lukáš Pospíšil. Postup vybojovala sestava: brankář Jan Muroň, obranu vyztužili Jakub Kropáč, Lukáš Král, Jakub Hudeček a Tomáš Moravec, v záloze kmitali Lukáš Turek, David Červenka, Ondra Novák a Jan Ondrašík, v útoku se pod přezdívkou „otravný hmyz“ snažili prosadit Matěj Caknakis a David Pořízka, univerzálním náhradníkem byl Roman Hvižď. Porážku nakonec rozdýchal i bývalý spolužák Petr Balicky, kterého pozval vítězný tým po skončení utkání na zmrzlinu :-).