V pátek 19. května uspořádala obec Holčovice ve spolupráce se ZŠ a SDH Holčovice 2. ročník Branného závodu Mikroregionu Krnovsko 2017.

Naši školu reprezentovalo 22 dětí. Během závodu musely prokázat nejen své vědomosti, ale i sportovního ducha a zručnost.

V konkurenci 108 žáků z našeho regionu se nejvíc dařilo těm nejmladším. Ti se v kategorii 3. – 5. ročník se umístili takto: družstva: 1. místo – Kováčová Petra, Michailidisová Niki, Zlámal Jan, 2. místo – Svobodová Michaela, Konečný Filip, Moravec Tobias, 3. místo – Ramacciotti Gaia, Baron Adam, Vyležík Matěj.

Kategorie dívky: 1. místo – Ramacciotti Gaia, 2. místo – Svobodová Michaela, 3. místo – Michailidisová Niki, chlapci: 1. místo – Zlámal Jan.

I jejich starší spolužáci v kategorii 6. – 7. tříd se nenechali zahanbit. Zde Eliška Baránková, Klára Krasová, Daniel Koudelka obsadili 2. místo a Ester Bartoňové, Markétě Veselé, Petru Horákovi patřilo 3. místo.

Žáci osmých tříd měli také veliké znalosti, ale ve své věkové kategorii na přední umístění nedosáhli. Součásti sportovního dopoledne byl i turnaj v minivybíjené. Celé páteční dopoledne si všichni užili, hlavně díky sluníčku, které svými paprsky dohlíželo na spravedlivý průběh závodu.