• Lubomír Grček
  • Soutěže
  • 275× přečteno

Na závody do Krnova se vydalo reprezentovat naši školu celkem 30 dětí společně se svými “trenéry”, tedy učiteli tělocviku. Naši žáci nemají zcela ideální podmínky pro přípravu na takovéto soutěže, protože u nás nemáme prostory pro trénink hodu koulí nebo nácvik různých běžeckých disciplín. To je také důvodem, proč jsme od nich neočekávali žádné převratné výkony. Oni nás však neskutečně překvapili! Své zástupce jsme měli ve všech čtyřech kategoriích a všichni se umístili velice solidně. Mladší žáci (6. až 7. ročníky) byli na 5. místě z 9 účastníků. Mladší žákyně byly o vlásek lepší a skončily na 4. místě, a to také z 9 zúčastněných. Starší žákyně (8. až 9. ročníky) obsadily 5. místo z 9 družstev.

Naprosto neuvěřitelné výkony však předvedli starší žáci, kteří po svých fenomenálních výkonech skončili zaslouženě na 1. místě z celkového počtu 11 škol! Téměř v každé disciplíně jsme totiž měli na stupních vítězů nejen jednoho, ale dokonce dva atlety! Obzvláště povedené výkony předvedli například Robert Škroch, Štěpán Jedelský, Filip Konečný, Matěj Doležal, Viktor Foldyna, Matěj Vyležík a Filip Křištof. Díky svým skvělým výkonům kluci postupují do kraje. Štafety a jiné technické disciplíny si tentokrát pojedou nacvičit na atletický stadion do Krnova. I když jsme v okrese převálcovali i zkušené závodníky, tak není radno tuto příležitost podcenit. Držte klukům palce, aby byli opět v tak skvělé formě jako minule!

Foto a text Lubomír Grček

 

Back To Top