Už tradičně se na koci školního roku scházejí písaři z celé České republiky, aby porovnali své zkušenosti i dovednosti. Základní škola Dělnická z Karviné Nového Města hostila ve dnech 31. května a 1. června přes 50 soutěžích ze 14 škol. Přihlásili se jednotlivci i družstva, kterým se do celkových výsledků započítávaly tři nejlepší práce z týmu.

Letos naši školu reprezentovali Daniel Ondrašík ze 6. A, Lukáš Turek, Honza Ondrašík a Tomáš Salvet z 9. B. V Talentové soutěži zúročili kluci dlouhodobé zkušenosti a dosáhli výborných výsledků. Daniel Ondrašík 2. místo za 149 cvičení, Honza Ondrašík 7. místo za 122 cvičení. Lukáš Turek 8. – 9. místo za 119 cvičení a Tomáš Salvet 10. místo – 116 cvičení. I bodovaný trénink leccos napověděl o kvalitách písařů a jejich soustředění.

Rozepisovali se na kratších dvouminutových textech a za chybu se jim odečítalo 100 úhozů. Ve výsledkové listině se naši umístili opět na předních místech. V pátek se psala hlavní soutěž – tři desetiminutové opisy s penalizací 10, 50 a 100 úhozů za chybu. Dan Ondrašík si vybojoval skvělé 2. místo za 10 minutový opis s penalizací 50 úhozů.

Třetí příčku a pomyslnou bronzovou medaili získal celkově za všechny tři opisy. Lukáš Turek se celkově umístil 17., Honza Ondrašík obsadil 25. příčku a Tomáši Salvetovi patřilo 35. místo. Ze soutěže družstev si kluci přivezli pohár za 4. místo. Na Dana čekalo ještě jedno překvapení.

Za 2. místo v Mezinárodní internetové soutěži INTERSTENO 2012 v kategorii do 12 let, která se psala u nás ve škole začátkem května, mu předal pan Jaroslav Zaviačič, předseda Interinfo ČR, krásnou stříbrnou medaili. Blahopřejeme a děkujeme všem soutěžícím za vzornou reprezentaci naší školy.

Foto T. Kurečková a K. Knapp, text T. Kurečková

Back To Top