skip to Main Content

V polovině června se naše třída 9. B vypravila na školní výlet. Letos to ovšem bylo s tím rozdílem, že se jednalo o společný výlet poslední. Navštívili jsme Ostružnou a Ramzovou v Jeseníkách a o zábavu tu rozhodně nouze nebyla.

Vše začalo 11. června ráno na nádraží v Městě Albrechticích. Vlak plný cestujících nás odvezl do Jeseníku, odtud jsme kvůli výluce museli pokračovat autobusem. Hrozilo, že nás autobus vůbec nepřeveze, ale nakonec bylo vše v pořádku.

Po výborném obědě v penzionu Anežka v Ostružné, kde jsme byli také ubytováni, následoval přesun do Ramzové. Lanovka nás vyvezla až na samotný vrchol Šeráku. Mé spolužáky zaujala zvonice, na kterou vydrželi zvonit několik dlouhých minut. Zde už museli všichni pokračovat po svých na vedlejší vrchol Keprník.

Nebyla to vůbec jednoduchá trasa, přestože měla jen 2 km. Vedla totiž přes náročný kamenitý terén. Po krátkém odpočinku jsme se z Keprníku vrátili zpět na Šerák, kde už čekalo v chatě U Jiřího zasloužené občerstvení po namáhavé túře.

Všichni už se ale těšili hlavně na horské minikáry v Ramzové. Svištělo to tu jako o závod a Filip málem sejmul i paní učitelku. Večer už probíhal v poněkud klidnějším duchu. Povídali jsme si na pokojích, šli se zrelaxovat do bazénu s vířivkou, hráli hry na multifunkčním hřišti.

Dobrou atmosféru mělo také opékání špekáčků a vyprávění historek u ohně. Druhý den nám už počasí příliš nepřálo. Po probuzení jsme zjistili, že doslova leje jako z konve. Nedalo se nic dělat, zůstali jsme uvnitř penzionu.

Před odjezdem jsme ještě stihli navštívit zdejší expozici hudebních nástrojů. Po dobrém obědě zbývalo už jen vyrazit na nádraží. I když to byl náš poslední výlet, patří mezi ty nejlepší a všichni jsme si ho náležitě užili. Rozhodně budeme na společně prožité zážitky dlouho vzpomínat.

Foto Veronika Glötzerová, text Pamela Pettinaroli, 9. B

Back To Top