Ve středu 16. října se v parku Bedřicha Smetany pořádal již druhý ročník orientačního běhu. Tentokrát se akce zúčastnilo 31 dvojic, které letos musely bojovat nejen s náročnou tratí v délce přes čtyři kilometry, ale také s moderní technikou. Každé dvojici byla přidělena GPS s nahranými souřadnicemi.

Pomocí těchto souřadnic musely dvojice nalézt body, po kterých se dostaly až do cíle. Žáci soutěžili ve čtyřech kategoriích. A to 6. – 7. ročník (dívky, chlapci) a 8. – 9. ročník (dívky, chlapci). V kategorii u mladších dívek se nejlépe s tratí vypořádala dvojice Michailidisová – Ramacciotti (obě 6. A) a u chlapců Vyležík (6. A) – Živčák (6. B.). Starší kategorii mezi dívkami ovládla Baronová (9. B.) s Hoškovou (7. B.) a v kategorii starších chlapců skončili na stupni nejvyšším Mlčoušek s Kodrlou (oba 9. B.), kteří se stali i absolutními vítězi s nejlepším časem.

Všem běžcům patří velká pochvala a doufáme, že i příští rok se sejdeme v tak hojném počtu. Na závěr děkujeme všem pořadatelům a také sponzorům, kterými byli Kofola a. s. a Havlík Opal spol s. r. o.