• Milan Pokorný
  • Soutěže
  • 507× přečteno

Lukáš Krótki z 8. B si loňskou neúčast na tradičním šachovém turnaji letos neskutečným způsobem vynahradil. 15. ročník přeboru školy v šachu dne 22. června ovládl, když jako jediný vyhrál všech sedm partií. Odnesl si tak diplom, medaili za 1. místo a kromě menšího poháru i velký putovní pohár, na který bude pro rok 2022 zapsáno jeho jméno.

Zařadí se tak k předchozím vítězům, jimiž byli Milan Musil (4x) , Antonín Vašina, Daniel Galuška (2x), Janis Raptis (3x), Tomáš Grček, Jiří Veselý, Pavel Kohut a František Veselý. Stříbrný stupínek a 2. místo obsadil Michael Pavelek z 9.A, který získal 5,5 bodu. Stejně jako loni se na bronzovém 3. místě po krásných bojovných partiích umístil talentovaný Jan Veselý z 5.B s 5 body.

Čtvrtý skončil David Štilecz z 9. B a pátý loňský vítěz František Veselý z 8. B – oba shodně uhráli 4,5 bodu. Jak vidno, konkurence byla opravdu veliká. Přeboru se zúčastnilo celkem 18 hráčů z prvních až devátých tříd. Prvňáci Petr Michna a Jonáš Juráň potrápili „velké kluky“ a obsadili pěkné 9., resp. 14. místo.

Vítězům blahopřejeme a za účast na turnaji děkujeme všem mladým šachistům. Velké poděkování patří trenérům oddílu TJ Tatran Město Albrechtice v čele s panem ing. Karlem Handlířem za dlouhodobou práci s dětmi i každoroční sponzorování cen do turnaje.

Letošnímu turnaji NAZDAR a příští rok zveme i děvčata!