skip to Main Content

Ze 70 týmů byli Kuchaříčci z kroužku vaření na naší škole vybráni odbornou porotou přímo do velkého finále celostátní kuchařské soutěže Zdravé 5. Úkolem soutěžících ve finále bylo připravit recept ze studené kuchyně. Kuchaříčci si vymysleli zeleninovou svačinku – Ředkvičkový salát s bylinkou, jogurtem a kukuřičnými plátky. Na finále se řádně připravovali. Trénovali, kdy jen mohli. Dokonce i doma se svými rodiči. Měsíční příprava spojená s výrobou a nákupem všeho potřebného k soutěži uběhla jako voda

Do Prahy děti vyrazily společně s paní ředitelkou Regínou Hajnou o den dříve. Volné odpoledne strávily prohlídkou hlavního města Prahy. Navštívily např. Karlův most, Petřín se zrcadlovým bludištěm a řádně si užily i jízdy metrem.  Druhý den, 25. 5. v 10.00 hod., bylo v  Národním zemědělském muzeu finále odstartováno. Naši  Kuchaříčci se utkali ve své kategorii s 5 týmy.

Na přípravu pohoštění měli pouhých 15 minut. Pracovali pečlivě, týmově a vše zvládli s přehledem. Porota hodnotila nápaditost, zručnost, kreativní ztvárnění, použité suroviny a prezentaci hotových jídel. Naši Kuchaříčci představili porotě svůj výtvor takto: „Dobrý den. Rádi bychom se Vám představili. Jsme Kuchaříčci z Města Albrechtic. V našem kroužku vaření  – vaříme, kuchtíme a co vykouzlíme, hned zbaštíme. Do Vaší soutěže Zdravé 5 jsme se také přihlásili a překvapivě jsme do velkého finále postoupili. Dnes jsme přijeli za Vámi do Prahy se zeleninovým traktůrkem až ze severní Moravy. Na vlečce Vám vezeme zdravou svačinku – Ředkvičkový salát a k tomu kouzelnou bylinku. Proč je kouzelná? Roste rychle, jako z vody, spoustu vitamínů v sobě má a je chuťově výborná. Jmenuje se, Řeřicha. Až náš pokrm ochutnáte, jistě nám za pravdu dáte. Přejeme vám dobrou chuť.“  Porota svačinku Kuchaříčků i ochutnala.

Pak následoval vědomostní kvíz, kde děti plnily úkoly Zdravé 5.  Zbývající dobu do vyhlášení výsledků všem soutěžícím zpestřilo vystoupení herečky a zpěvačky Míši Tomešové. V 12.30 hod. vyhlásila porota očekávaný výsledek soutěže.  Náš tým, ve složení Viktor, Karinka a Baruška se umístil na krásném druhém místě. Po vyhodnocení, občerstvení a focení se vydali Kuchaříčci na cestu domů. Děkujeme všem dětem za vzornou reprezentaci školy a k jejich umístění jim moc gratulujeme.

Foto Regína a Martin Hajní, text Iveta Liďáková

Back To Top