Adama Hoška znáte jistě všichni jako žáka 8. B. Mnoho z vás už ale neví, že je i vynikající bubeník. Do hudební výchovy nám dokonce připravil výukový materiál s názvem Hudební rozcvička. V krátkém videu, které sám natočil, nás seznamuje s jednotlivými částmi svých bicích a ukazuje základní rytmy. Bicí souprava se skládá z pěti základních bubnů, tomu největšímu se říká „kopák“ a ze tří činelů.

Už jako malý vyťukával Adam nejrůznější rytmy do hrnců a krabic. Maminka ho proto přihlásila do místní ZUŠ, kde se učí bubnovat už čtvrtým rokem pod vedením pana učitele Martina Schuberta. Podle Adama není hra na bicí vůbec jednoduchá, hrajete totiž oběma nohama i rukama. Každá „končetina“ navíc musí držet jiný rytmus.

Adam umí i na africký buben…

Do budoucna Adam uvažuje o hudební konzervatoři, baví ho také rybaření, turistika a jízda na kole i na motorce. Ve svém volném čase spolupracuje s pěveckým sborem naší školy, který doprovází na africký buben. Nejen jeho vystoupení můžete živě zhlédnout na Adventním setkání v Městě Albrechticích. To se uskuteční v pátek 6. prosince na náměstí.

Foto Karel Knapp, video Adam Hošek, text Veronika Glötzerová

Back To Top