skip to Main Content

Dne 7. června se 6. B vydala vstříc novým zážitkům na dvoudenní školní výlet do Ostravy společně s třídní učitelkou Janou Samli a panem učitelem Lubomírem Grčkem. Hned po příjezdu žáky čekala první fyzicky náročná aktivita. Přesun z vlakového nádraží do místa zábavního centra Horník. Vzhledem k tomu, že někteří jeli nabaleni jako na týden, tak to byl úkol vskutku nelehký.

V zábavním centru, které slibovalo spojení pohybu, zábavy a moderní technologie, se děti mohly těšit na mnohem příjemnější starosti v podobě 3 různých aktivit. První z nich byla laser game. Děti se rozdělily na dvě skupiny a po proškolení místními instruktory se oba týmy vydaly temným labyrintem vstříc nepříteli.

Poté jsme se přesunuli do NERF arény neboli hřiště s nafukovacími překážkami a umělým trávníkem. Všichni si nasadili ochranné brýle (tentokrát i učitelé) a bitva s dětskými kanóny a pěnovými šipkami mohla začít. Děti si tuto aktivitu vyloženě užívaly, ještě aby ne, vždyť jak často se někomu z nich poštěstí bez následků trefit svého spolužáka nebo učitele?

Posledním zážitkem na tomto místě byla virtuální realita, která nabízí dokonalý audiovizuální zážitek s volností pohybu v různých herních prostředích.

Další spojení sportu a zábavy nás čekalo v trampolínové aréně. Děti si nejprve vyzkoušely základní skoky pod vedením zkušených trenérů. Potom měly možnost si svobodně skákat, jak se jim zachtělo. 

K večeru jsme se vydali ještě do kina na akční fantasy film. Poté jsme se znaveni všemi těmi zážitky odebrali do místa ubytování a těšili se do postele a na další den.

Druhý den výletu nebyl o nic méně akční a fyzicky náročný. Vydali jsme se do vodního areálu, který byl blízko našeho ubytování.

Počasí nám naštěstí přálo.Vyzkoušeli jsme všechny vodní atrakce, které areál nabízel jako třeba tobogán, skluzavky, 50 metrový bazén nebo relaxační bazén. Stručně řečeno jsme se domů vraceli značně znaveni, spokojeni a plní zážitků.

 Foto a text Jana Samli 

Back To Top