Turnaje jednotlivců jsou běžné, ale turnaj dvojic je vždycky něco úplně jiného. A protože se ve středu 20. prosince sešlo přesně 10 hráčů, byla ideální příležitost si to vyzkoušet.

Nejprve chvilka losování a potom již proti sobě nastupovaly dvojice systémem první s prvním a druhý s druhým. Záleží nejen na každém zápasu, ale na každém setu, kterých bylo během 20 dvouher odehráno celkem 137 (hrálo se na tři vítězné sety).

Nejlepší dvojicí byli tentokrát Markéta Veselá a David Kvasnica, nejlepším jednotlivcem Nikola Frančáková (ve dvojici však až čtvrtá).

Nikola tak obhájila loňský putovní pohár předsedy TJ. Dvojice letos kromě diplomů nezískaly zlaté, stříbrné a bronzové medaile, ale nové barevné akrylátové medaile – největší za 1. místo a nejmenší za třetí. Doufám, že se líbily!

Obětavý trenér stolního tenisu žáků pan Jan Chovaniok zajistil všem účastníkům sladký balíček, nápoje a tradiční pizzu, která po téměř dvou hodinách bojů všem chutnala.

U příležitosti 85. narozenin byl pan Chovaniok oceněn medailí České unie sportu za celoživotní zásluhy o sport. S blahopřáním a gratulací se připojujeme i my spoluhráči, současní i bývalí žáci, přátelé a fanoušci. Děkujeme, Honzo! Členové kroužku stolního tenisu přejí všem klidné vánoční svátky a šťastný nový rok 2018 – sportu zdar!