K netradičním sportům patří určitě psaní na počítači všemi deseti. Přivítali jsme, že talentovou soutěž v psaní ZAV uspořádala pro žáky základních škol Střední průmyslová škola a Obchodní akademie v Bruntále zároveň s Internetovou školou ZAV.

Úkolem soutěžících bylo napsat během 30 minut co nejvíce cvičení od lekce 1 v programované výuce ZAV. V kategorii žáků 9 – 12 let s přehledem zvítězil Sven Bártek z 5. třídy s 67 cvičeními. Druhé místo vybojoval Matyáš Bányácski ze 4. B, který napsal 53 cvičení a třetí příčku získal Jakub Herman z 5. třídy za 52 cvičení.

Další místa obsadili: Eliška Bušosová, 5. tř. – 51 cvičení, Tomáš Olejniczak a Berenika Galušková ze 4. B – oba 50 cvičení, Natálka Blaťáková, 5. tř. 48 cvičení a Leona Dragoszová, 4. B – 22 cvičení.

V kategorii 13 – 15 let soutěžilo 10 našich žáků a jejich výsledky byly velmi vyrovnané. Zaslouženě zvítězila Eliška Baránková ze 7. A, když napsala 114 cvičení. Napínavý byl souboj o 2. – 4. místo. Tři žáci napsali shodný počet lekcí – 112. Jejich pořadí ukázal až nastavený čas. Druhé místo vybojoval Vítek Drahotušský, třetí skončila Maria Fofová a čtvrtý Vláďa Dlouhý – všichni z 9. B.

Další pořadí: Michal Kvasnica, 9. A – 104 cvičení, Eliška Hajná, 8. A – 102 cvičení, Markéta Kociánová, 8. A – 99 cvičení, Natálka Houdková, 8. B – 86 cvičení, Hanka Vaculová, 8. A – 85 cvičení, Lucka Trautenbergerová, 9. B – 76 cvičení.

Děkujeme pořádající škole a zvláště paní učitelce Jiskrové za občerstvení a pěkné ceny, také za prohlídku školy, některých odborných učeben a dílen. Dík patří také manželům Zaviačičovým za vedení a vyhodnocení celé soutěže. Našim žákům blahopřejeme ke krásným výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.