Den bezpečnějšího internetu 2012 organizuje každoročně v únoru mezinárodní sít INSAFE. Cílem je podpořit bezpečnější a zodpovědnější využívání online technologií včetně mobilního internetu, a to především u cílové skupiny nejmladších uživatelů a dětí po celém světě. Den bezpečnějšího internetu letos připadá na 7. února a připomíná se ve více než 70 zemích na šesti z celkově sedmi kontinentů celého světa a tentokrát se zaměřuje na oblast uživatelů internetu od nejmladších dětí až po jejich rodiče a prarodiče s výzvou: „Objevujte digitální svět spolu…bezpečně.“ U nás to zkusíme společně v hodinách informatiky. Další podrobnosti ZDE.
Školní liga ve stolním tenisu
Ve čtvrtek 23. října byla na ZŠ Třemešná zahájena školní liga ve stolním tenisu. Soutěže se účastní 6 družstev ze základních škol Třemešná, Osoblaha, Jindřichov, Holčovice a Město Albrechtice. Družstva jsou pětičlenná a v 1. kole nás reprezentovali žáci z 8. a 9. ročníku: Nikos Bušos, Karel Haken, Tomáš Blažek, Aleš Rys, Luděk Volek a Vít Kyška. Nejprve jsme podlehli Třemešné A v poměru 2:3 a poté vyhráli nad Osoblahou 3:2. Druhé kolo je naplánováno na středu 10. prosince a celkem se uskuteční 5 kol. (Milan Pokorný)
Kniha návštěv
Krátké zprávy
Daniel Weiss se stal úspěšným řešitelem okresního kola Dějepisné olympiády. V krnovském Středisku volného času Méďa soutěžilo o nejlepší umístění 18 žáků z 12 škol. Za velmi dobré znalosti z oblasti mincovnictví a obchodu získal Dan nejen 4. - 5. místo, ale také postup do krajského kola v Ostravě. Blahopřejeme Danovi i paní učitelce Taťáně Kurečkové, která jej na soutěž připravovala a držíme nadále palce.
K povinné školní docházce na Základní školu Město Albrechtice, okres Bruntál byly přijaty všechny děti uvedené pod registračními čísly 2012/2013/001 až 2012/2013/027. O odklad k nástupu požádali zákonní zástupci dětí uvedených pod registračními čísly 2012/2013/028 až 2012/2013/030. K dodatečnému zápisu se po dohodě s rodiči dostaví ještě dvě děti. Od 1. září 2012 bude do první třídy k paní učitelce Jitce Hlaváčkové docházet celkem 29 dětí.
Celkem asi šedesát amatérských řečníků ze všech okresů Moravskoslezského kraje se sešlo ve středu 25. ledna 2012 na jednom z ostravských gymnázií, aby předvedli své řečnické schopnosti před televizní rosničkou Janou Adámkovou a dalšími členy odborné poroty v regionálním kole soutěže "Mladý Démosthénes". Naši školu reprezentovali v první kategorii Dan Weiss z 8. B pod vedením paní učitelky Jany Pokorné a ve druhé kategorii Barbora Dudková z 9. A. Báře s přípravou pomáhala paní učitelka Renata Doležalová. Oba se umístili na pěkném třetím místě, srdečně gratulujeme.
Využijte nabídku Ondřeje Martinka, který je provozovatelem webu Pravopisne.cz. Na stránkách jsou zdarma k dispozici stovky pravopisných cvičení i literární testy. Své vědomosti si lehce ověříte a znalosti procvičíte ihned v průběhu vyplňování. K dispozici jsou rovněž zvukové diktáty. Další podrobnosti ZDE.



