Po zápisu dvě první třídy

U zápisu v komunitním centru se v úterý 27. ledna 2015 postupně vystřídalo 38 dětí za doprovodu svých nejbližších. Maminek, tatínků a sourozenců. Počáteční nejistota z nich velice rychle opadla.

Večerníček a Sluníčko pomáhají najít správnou cestu...

Od hlavního vchodu se vydaly s Večerníčkem a Sluníčkem pohádkovou cestou, která je zavedla až do říše večerníčků.

Prozradíš Krtkovi svoje jméno...

Děti se seznámily s Krtečkem, prozradily mu své jméno, adresu a pokračovaly za dalšími kamarády z pohádek. Plnily "těžké" úkoly a za každý splněný získaly razítko.

To je jízda...

Rákosníček jim půjčil svoji oblíbenou koloběžku a byl překvapen, jak zvládají slalom mezi kužely. V rybníčku Brčálníku spočítaly všechny hvězdičky, které do něj Rákosníčkovi napadaly.

Víla Amálka už nebude smutná...

Víle Amálce pomohly navléknout roztrhané korálky a Makovou panenku s Emanuelem rozveselily písničkou.

Mach patří k Šebestové...

Malá čarodějnice začarovala na interaktivní tabuli geometrické tvary i postavičky z večerníčků a myslela si, že si předškoláčci nebudou vědět rady. To se ale přepočítala! Všichni poznali známé dvojice, a někteří dokonce i znělky z jednotlivých večerníčků.

Poskládat čepici určitě zvládneme...

Poskládat čepici z papíru nebo nakreslit svoji postavičku, zvládli budoucí školáci na jedničku s hvězdičkou.

Hurá, já mám medaili...

Za odměnu dostali medaili a dárečky, které pro ně vyrobili kamáradi ze školní družiny.

Zápis natáčela Česká televize...

Děti udělaly Večerníčkovi obrovskou radost. Slaví totiž v letošním roce 50. výročí. Největším dárkem pro něj bylo zjištění, že děti postavičky z večerníčků dobře znají a rády sledují  pohádkové příběhy každý večer před usnutím. Zápis natáčela i Česká televize a my vám v předstihu prozradíme, kdy se bude vysílat.

S úsměvem jde všechno líp...

Do dvou prvních tříd nastoupí v září 2015/2016 nejméně po 18 dětech. Navýšení počtu vyplyne z počtu schválených odkladů. Zvažují o něm rodiče 2 dětí. Optimální počet dětí ve třídě je z výukových, organizačních i ekonomických důvodů 25. Pokud zvažujete přihlásit dítě k docházce do naší školy dodatečně, nezávazně nás můžete navštívit. Umožníme vám prohlídku celé školy, seznámíme vás s obsahem vzdělávání a poskytovanými službami.

Seznam dětí přijatých do prvních tříd k zahájení povinné školní docházky od školního roku 2015-2016 k nahlédnutí ZDE.

Foto a text Regína Hajná