Archiv krátkých zpráv

Tady jsme doma...
22. 06. 2018

Ve výtvarné soutěži Tady jsme doma, kterou pořádala ZUŠ Město Albrechtice, se dařilo našim mladým výtvarníkům. Mezi oceněnými byli Magdaléna Dubová (2. místo), Sven Bártek (2. místo), Jitka Hricková (1. místo), Tereza Kubiszová (3. místo), Robert Křenek (2. místo). Gratulujeme.

Čertovské pohádky...
20. 06. 2018

Do 8. ročníku literární soutěže Čertovské pohádky se v letošním roce zapojilo 400 autorů z Moravskoslezského kraje. Téma znělo Čerti a škola. Ze zaslaných prací ocenila porota jen deset nejpovedenějších pohádek. Z postupu do finále se již potřetí radovala Eliška Hajná z 9. A. V úterý 19. června byla pozvána do ostravského multikina Cinestar. Za svoji pohádku "Čertovská porada" se mezi deseti finalisty umístila na devátém místě. Blahopřejeme.

Průkaz cyklisty...
09. 06. 2018

Po celý školní rok dojížděli žáci 4. tříd na dopravní hřiště do Krnova, aby se připravili na zkoušky z dopravních testů a jízdy na kole. Přípravu nepodcenili a 30 cyklistů obdrželo průkaz. Gratulujeme.

Schůzka s rodiči prvňáčků...
01. 06. 2018

Informativní schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků je připravena na úterý 5. června 2018. V klubovně tělocvičny se s nimi od 16.30 setkají třídní učitelky paní Jitka Hlaváčková a paní Irena Santariusová, vedoucí vychovatelka ŠD paní Alena Honajzerová, vedoucí školní jídelny paní Darja Stýskalová. Dále získají zákonní zástupci po jednom výtisku Občasníku č. 8.

Atletický Pohár rozhlasu...
29. 05. 2018

Na krnovském atletickém stadionu se 11. května 2018 konalo okresní finále v atletice družstev. Naši školu reprezentovali vybraní žáci 8. a 9. tříd. Družstvo chlapců se umístilo na krásném třetím místě. Z individuálních výkonů stojí za zmínku vítězství Jana Dunči v běhu na 60 metrů, druhé místo Dana Galušky v běhu na 1500 metrů. Ve vrhu koulí se na druhém místě umístila Nikol Pitáková následována třetí Sandrou Poslušnou. Všem zúčastněným gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Den dětí...
24. 05. 2018

Město Město Albrechtice zve všechny malé i velké v sobotu 2. června od 13.45 hodin do parku Bedřicha Smetany. Dětským dnem bude návštěvníky provázet Veronika Glötzerová. Těšit se můžete na vystoupení dětí z mateřské, základní i umělecké školy. Pro děti jsou po celé odpoledne připraveny hry, zábavné atrakce a kolotoče zdarma. Součásti programu je ukázka techniky hasičů Města Albrechtic. Plakát k nahlédnutí zde.

Mé toulky za zvěří...
22. 05. 2018

Žáci 2. B se v hodině výtvarné výchovy zabývali studií těla lesní zvěře. Na základě pozorování živočicha se pokoušeli zachytit barvami jeho podobu. Někdo se rozhodl pro výtvarné ztvárnění savců, jiný si zvolil zvěř pernatou. A právě ta zaujala porotu soutěže Mé toulky za zvěří, kam byly nejzdařilejší výtvory zaslány. Na krásném pátém místě se z celkového počtu 405 soutěžících umístil Dominik Suchánek s prací Bažanti. Gratulujeme!

Obědy pro veřejnost...
15. 05. 2018

Školní jídelna nabízí od 3. září 2018 obědy pro veřejnost do jídlonosičů. Cena oběda 69 Kč. Výběr ze dvou jídel. Přihlásit se můžete u vedoucí školní jídelny Darji Stýskalové tel. 777 719 365. Více informací zde.

Sportovní akademie...
11. 05. 2018

Zveme všechny příznivce albrechtického sportu na Sportovní akademii. Ve čtvrtek 17. května v 16 hodin se ve velké tělocvičně představí naši žáci a děti z mateřské školy. Těšit se můžete na gymnastky a gymnasty, karatisty, děvčata z aerobicu a děti z 2. A. Plakát zde.

Podnikatelský záměr...
09. 05. 2018

Ten, kdo je odvážný, rád tvoří a zkouší roli dospěláků, měl jedinečnou příležitost si vymyslet podnikatelský záměr a zapojit se do školního kola soutěže o nejlepší z nich. Ve středu 16. května ve 14 hodin se v komunitním utkají přihlášené týmy podnikatelů z řad našich žáků. Přijďte povzbudit své favority.