Archiv krátkých zpráv

Vypravěčský úspěch Báry Tupé...
08. 03. 2018

Barbora Tupá z 3. A postoupila do finále soutěže Vypravuj! 2018 aneb Klání vypravěčů. Svým povídáním o oblíbené knize Pipi Dlouhá Punčocha přesvědčila porotu, že je zdatnou vypravěčkou. V pátek 6. dubna se v Praze sejde s nejlepšími vypravěči a svůj výkon předvede naživo před porotou složenou ze známých osobností. Gratulujeme. Báru můžete také podpořit v divácké soutěži svým hlasem (lajkem). Hlasování zde.

Konzultační třídní schůzky...
05. 03. 2018

Vážení rodiče, zveme vás na individuální konzultační schůzky k průběžnému hodnocení chování a prospěchu dětí. Konají se ve čtvrtek 8. března 2018 v době od 15.30 do 17.30. Učitelé na vás budou čekat v kmenových třídách i v odborných učebnách. Rozpis jejich sezení bude vyvěšen na vstupních dveřích do školy. Uvítáme, pokud s sebou na jednání přivedete své děti.

Gratulace pro Julii...
22. 02. 2018

V okresním kole reprezentovali naši školu v kategoriích šestých, sedmých a devátých tříd tři žáci. Museli prokázat geografické znalosti o ČR a Evropě a obstát při práci s atlasem. Po součtu bodů ze všech částí testů se na krásném 3. místě umístila Julie Kropáčová z 9. B. Jakub Návrat ze 7. A obsadil 6. místo a Mirka Maderová z 6. A se umístila na 7. místě. Mladým zeměpiscům gratulujeme k pěknému výsledku.

Provoz ŠD - jarní prázdniny...
22. 02. 2018

Provoz školní družiny je po dobu jarních prázdnin, od 26. února do 2. března 2018, pro přihlášené děti zajištěn denně v době od 7 do 15 hodin. Další informace můžete získat od paní vedoucí vychovatelky Aleny Honajzerové alena.honajzerova@zsma.cz, 777 719 364. Školní jídelna nevaří.

Lyžařské závody...
21. 02. 2018

Lyžařská škola a areál Vraclávek zve všechny lyžaře na 2. ročník Medového závodu. Závodit v obřím slalomu můžete v sobotu 24. února. Závod odstartuje v 11 hodin. Kategorie a počet závodních jízd bude stanoven dle počtu přihlášených závodníků. Více informací zde.

Tady jsme doma...
20. 02. 2018

je název výtvarné soutěže. Připravila ji ZUŠ Město Albrechtice ve spolupráci se Spolkem rodičů a přátel ZUŠ. Svá díla mohou prezentovat žáci do 15 let. Malíři mohou ztvárnit památky své obce, lidovou architekturu, prožitek z pravidelných akcí obce. Termín pro odevzdání prací je do 24. 4. 2018. Další informace o soutěži naleznete zde.

Stroj času...
17. 02. 2018

Podnikněte neuvěřitelnou cestu časoprostorem. Užijte si zábavu a adrenalin při putování minulostí a podívejte se i do budoucnosti. Středisko volného času Krnov zve všechny holky a kluky ve věku od 7 do 14 let na příměstský tábor během jarních prádznin. Více informací naleznete zde.

Kdo to ví, odpoví...
16. 02. 2018

Máte chuť si zasoutěžit? Chcete vyhrát hezkou cenu? Tak hurá do toho! Městská knihovna Město Albrechtice vyhlašuje soutěž pro dětské čtenáře s názvem "Kdo to ví, odpoví". Soutěžit můžete ve dvou věkových kategoriích (1. až 5. třída) a (6. až 9. třída) od února až do května 2018. Bližší informace k soutěži a kvízové otázky získáte v městské knihovně.

Úspěch v okresním kole...
11. 02. 2018

V pondělí 5. února se dvě naše žákyně zúčastnily okresního kola Olympiády v jazyce českém v SVČ v Krnově. V tradičně nabité konkurenci se výborně dařilo Pamele Pettinaroli z 9. B, která se po mluvnické části dělila o první místo. Slohová práce na téma „Předmět, který mi chybí ve školních osnovách“ se jí rovněž povedla, nakonec tak v soutěži obsadila skvělé druhé místo a postupuje dále do krajského kola. Martině Floriánové se už tolik nevedlo, ale chodí teprve do osmé třídy, zatím sbírala zkušenosti do příštího roku. Oběma děvčatům děkujeme za reprezentaci a Pamele přejeme hodně štěstí v dubnu v Ostravě.

Velká cena Holčovic v šachu...
08. 02. 2018

Velká cena Holčovic v šachu se 2. února vydařila albrechtickým šachistům. V kategorii benjamínků vybojoval 1. místo Matyáš Grček, 3. místo David Hudecz. V mladších žácích obsadil 3. místo František Veselý a 6. místo Daniel Živčák. Gratulujeme. Výsledky benjamíncimladší žáci.